Saturday, April 1, 2023
Home Tags Esat pasha

Tag: esat pasha

Shkrimi i panjohur i ‘Përlindja e Shqypniës’ në 1913-ën: Emnin e...

Memorie.al publikon disa shkrime të panjohur të botuar në shatorin e vitit 1913 në gazetën “Përlindja e Shqypniës” që dilte në Vlorë, ku në...

Petrit Vasili: Esat Pasha, Edi Rama dhe tradhëtia ne mes!

Numri dy i LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook, ka krahasuar kryeminstrin Rama me Esat Pashën, duke e akuzuar se është i...

Histori/ E përditshmja e ilustruar franceze “Excelsior”: Esat Pasha, kryetar i...

Paris, 1920. E përditshmja e ilustruar franceze “Excelsior”, që ka dalë në vitet 1910-1940, në faqen e pare të numrit të 14 qershorit 1920,...
SiteLock