Saturday, August 13, 2022
Home Tags Enver hoxhaj

Tag: enver hoxhaj

Kosovë/ Enver Hoxhaj-Kurtit: Vendosi sanksione Rusisë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se deputetët e Kuvendit të Kosovës duhet që t’i përcjellin me vëmendje zhvillet në...

Enver Hoxhaj dhe kryesia e PDK-së japin dorëheqjen

Enver Hoxhaj ka dhënë dorëheqje nga funksioni i ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës. Hoxhaj ka bërë të ditur se...

Vaksinimi i mjekëve në Kukës, kryetari i PDK: Duhet përgëzuar Edi...

Kryetari në detyrë i PDK, Enver Hoxhaj ka përgëzuar Edi Ramën për vaksinimin e mjekëve të Kosovës në Kukës. Hoxhaj thotë se qeveria e Kosovës...

Kadri Veseli përfundoi në Hagë, zbardhet kush është politikani i njohur...

Deputeti i PDK’së, Enver Hoxhaj ka njoftuar se Këshilli Drejtues i partisë ka vendosur që ai të jetë ushtrues detyre i kryetarit të PDK’së. “Në...

Ministri Hoxhaj, takohet me ambasadorin Izraelit

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim ambasadorin e Izraelit në Beograd, Yossef Levy. Ministri Hoxhaj ka...

Ministri Hoxhaj pret një delegacion të lartë të Këshillit Egjiptian për...

Një delegacion i lartë i Këshillit Egjiptian për Punë të Jashtme, do të vizitojë sot Republikën e Kosovës. Delegacioni egjiptian do të pritet nga Ministri...

Hoxhaj: Shqiptarët e Preshevës, më të diskriminuarit në Evropë

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka deklaruar se shqiptarët e Luginës së Preshevës janë më të diskriminuarit në...
SiteLock