Home Tags Energji

Tag: energji

Rama opozitës: Ju ishit ata që një gjeneratë e futët në...

Duke folur në foltoren e Kuvendit për krizën e çmimeve, Kryeministri Rama akuzoi opozitën se ka shkaktuar një gropë të thellë me politikën e...

Diskutimi i çmimeve të energjisë/ Rama: Jetojmë në treg global, po...

Për Kryeministrin Rama qëndrimi i opozitës për çështjen e rritjes së çmimeve në vend i bën ata të duken si mbeturina të sistemit komunist....

Shqiptarët shpenzojnë rreth 1.2mld euro në vit për energji e karburante

Teksa e gjithë bota ka hyrë në një krizë energjetike, kryeministri Edi Rama paralajmëroi për një situatë të ngjashme në Shqipëri, që mund të...

I dhanë tenderin prej 132 mijë euro kompanisë që kishte lidhje...

SPAK ka marrë të pandehur 3 ish zyrtarë të OSHEE-së, Elis Bushati, Athina Papa dhe Irma Derhiri të cilët akuzohen se kanë marrë ryshfet...

OSHEE publikon zonat dhe oraret: Nesër do të ketë ndërprerje të...

OSHEE njofton qytetarët e Tiranës se ditën e nesërme (datë 13 gusht) në kuadër të investimit për fuqizimin e rrjetit të shpërndarjes, nuk do...

Shënojeni në kalendar: Pse data 08/08 është një nga ditët më...

Nëse besoni në numerologji, manifestime, afirmimet dhe fat, ky lajm është për ju. Përgatituni të të manifestoni seriozisht gjithë magjinë e sezonit të Luanit dhe...

Kredia për sektorin energjetik/ Marrëveshja: 100 milion euro hua nga KFW-ja,...

Disbursimi i kredisë prej 100 mln euro, që do të shkojnë për zbatimin e reformës në sektorin elektroenergjetik do të duhet të bëhet brenda...

Rama: Rrjeti hekurudhor, energjia dhe dixhinalizimi janë tre planet e mëdha...

Kryeministri Edi Rama, gjatë konferencës për shtyp në Shkup tregoi 3 prioritetet kryesore që ka bashkimi i Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. Rama...

OSHEE jep njoftimin: Nesër nuk do të ketë drita për 6...

OSHEE ka njoftuar se ditën e nesërme do të ketë stakim të energjisë elektrike për gjatë orë në disa zona të kryeqytetit. Pjesërisht “Odhise Paskali”,...

Bie me 6 metra niveli i ujit në Fierzë, shkak thatësira!...

Rezerva ujore në liqenin e Kukësit, janë në nivel të mirë për muajit e nxehtë në të cilët ndodhemi, por megjithatë temperaturat e larta...
SiteLock