Home Tags Enderr

Tag: enderr

“I have a dream”, Basha mesazh shqiptarëve: Unë kam një ëndërr,...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shfaq sot në Kuvendin e PD si Martin Luther King Jr. Ai i bëri thirrje qytetarëve dhe mbështetësve...

Euro 2020: Danimarka vijon ëndrrën, kalon në gjysmëfinale

Danimarka mposhti 2-1 Republikën Çeke dhe kalon në gjysmëfinalet e “Euro 2020”. Delaney dhe Dollberg shënuan për danezët dy gola në pjesën e parë, ndërsa...

Kush i fiton zgjedhjet e 25 Prillit? Astrologia Meri Shehu bën...

Kemi hyrë në muajin e ‘nxehtë’ të fushatës elektorale. E ftuar në “Wake Up”, astrologia e njohur Meri Shehu bëri parashikimin e saj për...

Ju ka ndodhur të qani në ëndërr? Mësoni kuptimin që ka

Ju ka ndodhur shpesh që të jeni zgjuar pas një ëndrre të keqe, dhe më pas përpiqeni të shpjegoni kuptimin e saj. Po ashtu ju...

Rrini disa çaste në ditë vetëm

Për një kohë të gjatë, qëndroni ulur në qetësi me veten tuaj, pa asnjë tjetër pranë. Relaksohuni tërësisht. Mos e lini televizorin apo muzikën...

6 gjëra që nuk mund t’i bëjmë në ëndrra

Ne ende nuk e kuptojmë plotësisht qëllimin e ëndrrave tona, por kjo nuk e ndalon trurin tonë të krijojë koncepte të bukura por të...

Ëndrra e pa fiksuar – Poezi nga Ismet Tahiraj

Nga Ismet Tahiraj Sa e ngazëllyer çele ditë si vrushkujt e ajrit I dhe sonetë kumbuese vrushkujuve Më ëndrrën time reale, lanete Kur te puthja faqeve e kordhëkullave Ti...
SiteLock