Home Tags Elva margariti

Tag: elva margariti

“Kundërbota e Branko Merxhanit” në 40-vjetorin e ndarjes nga jeta të...

Në 40-vjetorin e ndarjes nga jeta të intelektualit shqiptar Branko Merxhani, Biblioteka Kombëtare në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme çelën ekspozitën "Kundërbota e Branko...

Kryebashkiakja e Durrësit: Nisin në shtator punimet për restaurimin e siteve...

Me ministren e kulturës Elva Margariti, drejtuesen e UNOPS në Shqipëri Pamela Lama, dhe përfaqësuesin e delegacionit të BE-së në Shqipëri, Andrea Marco Vera,...

Kalaja e Prezës, Margariti: Shpresojmë që brenda një periudhe të shkurtër...

Kalaja e Prezës është një nga monumentet e kulturës që u dëmtua nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019. Në kala po punohet për...

Margariti: Muzeu Etnografik në Krujë do të restaurohet e rijetëzohet

Aktivitete të ndryshme po zhvillohen për ditët e Europës në vendin tonë. Në këtë kuadër, në muzeun Etnografik në Krujë u zhvillua një aktivitet,...

Elva Margariti: Dëmtimi i rrjetit elektrik në Kalanë e Shkodrës, krim...

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti reagon për dëmtimin e rrjetit elektrik të ndriçimit në Kalanë e Shkodrës. Margariti e cilëson aktin e kryer një...

Rama rikthen lipsanet e Shën Joan Vladimirit në Elbasan/ Ndodheshin në...

Lipsanet (eshtrat) e Shën Joan Vladimirit janë kthyer sot në manastirin me të njëjtin emër në Elbasan, ndërsa i pranishëm në ceremoni ishte edhe...

Muzeu Arkeologjik në Durrës, objekt i rëndësishëm për trashëgiminë kulturore

Muzeu Arkeologjik në Durrës është i njohur për vlerat e tij. Një muze, i cili është dhe në vëmendjen e vizitorëve në qytetin bregdetar....

Ndryshimet e forta! Këta janë emrat e njohur në Partinë Socialiste...

Në listën e Partisë Socialiste janë vënë re disa mungesa të figurave të vjetra të PS, ndërkohë që ka patur edhe shumë prurje të...

Muzeu i Arsimit, ministrja Margariti: Edhe pak ditë nga përurimi

Muzeu i Arsimit në Korçë ose Mësonjëtorja e Parë Shqipe iu nënshtrua një procesi restaurimi. Disa ditë më parë ministrja e Kulturës Elva Margariti...

Xhamia e Plumbit, Margariti: Shpejt do të kthehemi me ekspertët për...

Xhamia e Plumbit ishte një nga objektet, që u përmbyt gjatë reshjeve në Shkodër. Objekt kulti monument kulture, për xhaminë po punohet që të...
SiteLock