Saturday, August 13, 2022
Home Tags Ekonomi

Tag: ekonomi

Ndërtuesit presin rritje rekord të aktivitetit dhe çmimeve, konsumatorët nuk kanë...

Ekonomia vendase po përballet me një paradoks vitet e fundit. Teksa po ndërtohet me ritmet të larta, çka po ndihmon dukshëm dhe rritjen ekonomike, konsumatorët,...

Shqipëria në pritje të turistëve: Bie numri i shqiptarëve nga Kosova,...

Në katër muajt e parë të këtij viti, në vend kanë hyrë 1.07 milionë shtetas të huaj, sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT....

Diskutimi për fondet e Bashkisë së Durrësit në Parlament, 96 vite...

Nga Aleksandër Cangonja Kur flitet për Durrësin, flitet për një nga qytetet më të vjetra në rajon, por edhe për një nga qytetet me ndikim...

Tabaku debat me ministren e Financave: Manipulon shifrat e INSTAT, harrove...

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka debatuar me deputeten e PD, Jorida Tabaku për situatën ekonomike në vendin tone. Sipas ministres, Ibrahimaj tha se...

INSTAT: Durrësi dhe Fieri kanë rënien më të madhe të të...

Durrësi dhe Fieri ishin dy qarqet që shënuan rënien më të madhe të të ardhurave për frymë gjatë vitit pandemik 2020 raportoi INSTAT. Për shkak...

Java nis negativisht për Dollarin amerikan ndërsa Paundi britanik rikuperon pikë

Kjo javë ka nisur negativisht për Dollarin amerikan në raport em monedhën vendase pasi në raport me javën e kaluar blihet këtë mëngjes me...

FMN zbardh skemën si të zbulohen dhe taksohen shqiptarët e pasur

Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi së fundmi një dokument që orienton Shqipërinë se si mund të luftojë informalitetin nëpërmjet administrimit fiskal, duke sofistikuar mënyrat për...

97-vjetori i themelimit, KLSH hap dyert për publikun, mundësi për t’u...

Kontrolli i Lartë i Shtetit, institucioni më i lartë i auditimit publik, kremton në datën 25 maj 2022, 97-vjetorin e themelimit të tij. KLSH...

Presidenti i shqetësuar për ekonominë e familjeve shqiptare: Monitorimi i çmimeve...

Presidenti Meta përmes një shënimi në Facebook ka ndarë shqetësimin e tij për ekonominë e familjeve shqiptare. "Në vazhdimësi kam shprehur shqetësimet në lidhje me...

Nafta ngjitet në mbi 111 dollarë – SHBA pritet t’i ndalojë...

Nafta po tregtohet e qëndrueshme në sesionin e sotëm, pas fitimeve të realizuara gjatë tregtisë amerikane dhe asaj aziatike. Shqetësimet për ngadalësimin e ekonomisë...
SiteLock