Monday, August 15, 2022
Home Tags Editorial

Tag: editorial

Saliu dje rroposi veten si otomani e osmani i fundit në...

Nga Spartak Ngjela Vetëm Saliu nuk e kuptoi që, dje, me një votim fiktiv, pa fare pjesëmarrje, dhe me lojën otomane të deklarimeve me politikë...

Protestat që kanë vetëm një fytyrë

Nga Ilir Yzeiri Ne, shqiptarët, për fatin tonë të keq jemi të vonuar dhe atipikë në shumë anë. Për shkak të zhvillimit të vonë, ne...

Pas non gratës amerikane për Berishën dhe prej superskandaleve të...

Nga Skënder Kapiti Janë të destinuara që të dështojnë përpjekjet dëshpëruese mediatike dhe mashtrimpublike të kualicionit të trinomit të korrupsionit Rama-Meta-Berisha kundër  SHBA-ve dhe Bashës. Po...

Nëse Basha do ishte bërë kryeministër a do i shkonte kush...

Nga Kreshnik Spahiu A mund realizohet revolucion demokratik me njerëzit e foltores? Për t’i dhënë përgjigje kësaj pyetje duhet të analizojmë karakterin e individëve që i...

Pse Berisha s’ngushulloi dje vdekjen e Xhelal Bashës, por çoi nga...

Nga Kreshnik Spahiu Dje Sali Berisha nga foltorja e Kamzës u morr me një të vdekur! Sipas protokollit zyrtar, i vdekuri i fundit ishte Xhelal Basha...

Rënia e narrativës narciziste të Albinëve në Prishtinë e në Tiranë

Nga Ilir Yzeiri Ditën e diel, në zgjedhjet vendore të zhvilluara në Kosovë, Albin Kurti mori përgjigjen që priste që prej ditës kur fitoi zgjedhjet...

Koha e Shqipërisë dhe shqiptarëve po vjen, shpejt do të goditën...

Nga Spartak Ngjela Koha e Shqipërisë dhe shqiptarëve po vjen, dhe historia e saj e fshehur dhe e grabitur barbarisht, po shfaqet dita-ditës. Korrupsioni i lartë...

SHBA nuk e kanë me Berishën, por me ne!

Nga Mero Baze Sali Berisha po përpiqet ta paraqes damkosjen prej SHBA,  si një skenar ku disa lobistë e kanë caktuar atë viktimë, me shpresë...

Nevriku, e urta dhe deliranti

Nga Sonja Llana Nëse do ta përmblidhnim me një titull kjo ishte çelja e fushatës së Bashës sot. Po zgjedh të mos e komentoj fjalimin...

Lulëzim Haxhi Qamili

Nga Ilir Yzeiri Ngjarja e datës 14 mars në Elbasan ku një grup militantësh të PD-së i ulëritën Edi Ramës ndërsa ai kalonte në shetitoren...
SiteLock