Monday, August 15, 2022
Home Tags Durres

Tag: durres

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin në Durrës, dhjetëra qytetarë falën namazin

Besimtarët myslimanë po festojnë Kurban Bajramin, festën që simbolizon dashurinë dhe devotshmërinë e njeriut ndaj Zotit. Që në orët e para të mëngjesit besimtarët...

Kryebashkiakja e Durrësit pret gazetarët austriak: Promovojmë potencialin turistik të Durrësit

Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako ka pritur në një takim disa gazetarë austriakë. Ajo shprehet se sëbashku kanë diskutuar potencialin turistik të Durrësit si...

Diskutimi për fondet e Bashkisë së Durrësit në Parlament, 96 vite...

Vijon nga shkrimi i kaluar  Nga Aleksandër Cangonja “Nuk jamë kunder qi të bajmë vila Presidencjale në Shkodër, në Sarandë o kudo, po duhet ma përpara...

Diskutimi për fondet e Bashkisë së Durrësit në Parlament, 96 vite...

Nga Aleksandër Cangonja Kur flitet për Durrësin, flitet për një nga qytetet më të vjetra në rajon, por edhe për një nga qytetet me ndikim...

INSTAT: Durrësi dhe Fieri kanë rënien më të madhe të të...

Durrësi dhe Fieri ishin dy qarqet që shënuan rënien më të madhe të të ardhurave për frymë gjatë vitit pandemik 2020 raportoi INSTAT. Për shkak...

Procesi i rindërtimit/ Protestë në Durrës, banorët: Janë ndërprerë punimet, do...

Ditën e sotme, banorët e një pallati të dëmtuar nga tërmeti kanë protestuar para bashkisë së Durrësit duke kërkuar ndërhyrjen e saj. Ata shprehen se...

Sherr mes të rinjve në Durrës, plagoset 15-vjeçari

NJOFTIMI I POLICISË: Rreth orës 08:15, në lagjen nr.15 Durrës, shtetasi A. Ç., 15 vjeç, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me...

Durrës/ Përfaqësues të Komuniteteve Fetare dhe kryebashkiakja Sako urojnë Bajramin

Përfaqësues të Komuniteteve Fetare dhe kryebashkiakja e Durrësit kanë zhvilluar një vizitë në Xhaminë e Durrësit. Sako me anë të një shënimi në facebook...

FOTOLAJM/ Festohet Fitër Bajrami në Durrës, besimtarët falin namazin

Pas 30-ditësh agjërimi besimtarët myslimanë në Durrës festojnë sot Fitër Bajramin, festën që mbyll Muajin e Shenjtë të Ramazanit. Falja e Namazit u krye...

Figurat e revolucionit të qershorit të qytetit të Durrësit pozojnë sëbashku...

Nga Aleksandër Cangonja Nga të dhënat e fotos kemi se foto është shkrepur në Durrës viti 1924 nga Vangjel Anastasiadhi. Rradha e tretë: Ibrahim Hilmiu, Riza...
SiteLock