Home Tags Dritan hila

Tag: dritan hila

Rezoluta e Srebrenicës dhe turpi që hanë me bukë shqiptarët!

Nga Dritan Hila Të propozosh një rezolutë për masakrën e Srebrenicës, mund të jetë objekt për psikiatër. Me siguri Sali Berisha dhe Tritan Shehu i...

Kur Escobarin e lexon me mendjen e gomarit

Nga Dritan Hila Është rast i rrallë, përveçse në raste krizash të mprehta, që një funksionar i lartë i Departamentit të Shtetit si Eskobar, të...

Kur të jep mend Ilir Meta!

Nga Dritan Hila Ka kohë që vërehet një qasje e qëndrimeve të Ilir Metës dhe krahut të Berishës në aksione politike dhe mbështetje mediatike. Por...

Turizmi dhe sfida e detit!

Nga Dritan Hila Pavarësisht pandemisë, ky sezon nga pikëpamja ekonomike filloi më herët. Për fat hotelierët dhe restoratorët shqiptarë e kishin berë gati që në...

Në Ballkan është koha për Paqe. Dhe dy fjalë për Bregoviçin!

Nga Dritan Hila 1-Muzikën jugosllave pak e pëlqej. Disa artistë si Dino Merlin, grupi Crvena Jabuka, bëjnë përjashtim. Kjo nuk i heq asgjë mirëkuptimit tim...

Berishës nuk ia ka fajin Yuri Kim!

Nga Dritan Hila Sulmi i përqëndruar i ndjekësve të Berishës ndaj ambasadores Yuri Kim është ndër më jo produktivët në politikën shqiptare. Zonja Kim është...

Nuk është luftë, është thjesht një bandë në çark

Nga Dritan Hila Ka një përpjekje nga enturazhi politiko-mediatik i Berishës që ta paraqesë luftën që po bën ai për mbijetesën politike si diçka heroike,...

Tri fakte që Berisha komandon PD

Nga Dritan Hila Në kongresin e parë që drejtonte si kryetar i PS Edi Rama, Fatos Nano nuk ishte në sallë. Militantët janë sa nostalgjikë...

Gjumi i qetë i Edi Ramës!

Nga Dritan Hila Hyrja triumfale e Sali Berishës në kongresin e PD, nuk është asgjë më pak se kongresi i 9-të i PPSH, ku vendi...

Shansi i humbur i Lulzim Bashës!

Nga Dritan Hila Zgjedhjet e 25 prillit i dhanë Lulzim Bashës kartën morale përballë elektoratit të djathtë dhe sidomos partisë se tij që të argumentonte...
SiteLock