Saturday, July 2, 2022
Home Tags Dialog

Tag: dialog

Albin Kurti flet për vijimësinë e dialogut: Serbia po e shndërron...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë vizitës së tij në SHBA ka thënë se Kosova dëshiron që të ketë një normalizim të marrëdhënieve me...

Takimi me Ceferin, Rama: Qëllimi i përbashkët zhvillimi i finales në...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas takimit me presidentin e UEFA-s Aleksandër Ceferin. Përmes një postimi në Tëittër Rama shkruan se qëllimi i përbashkët ishte...

Kosovë-Serbi / DW: Normalizim i marrëdhënieve apo bllokim?

Kosova dhe Serbia në javën e fundit ashpërsuan retorikën politike me akuza dhe kundërakuza dhe ndaluan vizitat e ndërsjella të zyrtarëve qeveritarë, duke bërë...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Caktohet data kur do të zhvillohet takimi në Bruksel

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë pritet të takohen në Bruksel më 7 dhe 8 shtator, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve, të...

Biseda e panjohur e Hysni Kapos në Wuhan me Mao Ce...

Dashnor Kaloçi Publikohet një dokument arkivor i nxjerrë nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), ku ndodhet proces-verbali i...

Takimi me Kurtin në Bruksel, Vuçiç informon Daçiçin, zbulon për çfarë...

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka informuar Presidentin e Asamblesë Kombëtare të Serbisë, Ivica Daçiç për takimin që zhvilloi me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti në...

Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, Petkoviç: Show politik

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyrë për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç ka komentuar takimin e djeshëm në Bruksel midis Kurtit dhe Vuçiçit. I...

Osmani: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përmbyllet me njohjen reciproke

KOSOVË- Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani deklaroi se procesi dialogut në Bruksel duhet të përmbyllet me njohjen reciproke Kosovë-Serbi. Deklaratën lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, presidentja e...

Kurti dhe Vuçiç takohen në Bruksel, Borrell: Dialogu i shërben gjithë...

Teksa pritet që paraditen e sotme për herë të parë të takohen në Bruksel, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me me Presidentin serb Aleksandër...

Integrimi i Shqipërisë dhe dialogu Kosovë-Serbi, kancelari Kurz takohet me Lajçak...

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, është takuar sot në Bruksel me të dërguarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kurz, përmes një postimi në Twitter,...
SiteLock