Tuesday, July 5, 2022
Home Tags Covid

Tag: covid

11 fëmijë marrin statusin e përkujdesjes së Republikës, Rama: I plotësuam...

11 fëmijët e parë kanë marrë sot statusin “Fëmijë në përkujdesje të Republikës”, pasi të paktën njeri prej prindërve të tyre kanë humbur jetën...

Ja të gjithë rregullat që duhet të dini nëse do të...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se për udhëtimet drejt Italisë, aplikohen këto rregulla deri më datë 31 maj 2022: Lejohet udhëtimi...

Skënder Brataj optimist për situatën e pandemisë: Do të kemi një...

Situata pandemike në Shqipëri duket e stabilizuar drejt një trendi qetësues, me viktima të pakta dhe me pavijone të infektivit më të zbrazura së...

COVID-19 në Shqipëri/ Asnjë humbje jete dhe 87 raste të reja...

Asnjë person nuk ka humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërsa janë raportuar 87 raste të reja pozitive...

Mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve/ Tomini: 49% e popullsisë është vaksinuar...

Drejtoresha e Insitutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini, tha se mbulesa vaksinale në rang kombëtare është 49%. ‘Mbulesa vaksinale është 49% me një dozë me...

COVID në Shqipëri/ Asnjë viktimë, infektohen 63 qytetarë në 24 orët...

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë kryer 986 testime, ndërsa janë identifikuar 69 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë bën me dije...

Identifikohen mbi 21 099 raste të reja me COVID-19 dhe 51...

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 21 099 raste të reja me COVID-19. Numri i përgjithshëm i infektimeve kanë arritur në 3,...

Alergjitë e stinës, shtohen rastet që kërkojnë ndihmë te mjeku edhe...

Polenet e luleve në këtë periudhë, por edhe pasojat post Covid si kollë apo vështirësi në frymëmarrje ka shtuar numrin e pacientëve, të cilët...

COVID-19 në Kosovë, identifikohen 16 raste të reja dhe 2 viktima...

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, bën me dije se nga 830 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet...

Skënder Brataj: Jetojmë ende me virusin, të shqetësohemi për atë se...

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, tha se situata me koronavirusin në Shqipëri është nën kontroll për momentin, por gjithsesi, me ardhjen e vjeshtës,...
SiteLock