Home Tags Britani

Tag: britani

Britania: Pushtimi rus ka ngecur në të gjitha frontet

Ofensiva e Rusisë në Ukrainë “ka ngecur në të gjitha frontet” ka thënë Ministria e Mbrojtjes në Britani të Madhe, më 17 mars. Në vlerësimin...

Plantacion hashashi dhe armë me vlerë 360 mijë euro, në pranga...

Policia britanike arrestoi një 63-vjeçar pasi gjeti në një zonë industriale në lindje të kryeqytetit plantacion hashashi, pistoleta, një kallashnikov dhe dy harqe. Sipas...

Ngjarje e rëndë në Britani/ Deputeti konservator goditet me thikë brenda...

Deputeti konservator britanik Sir David Amess është qëlluar me thikë nga një person ditën e sotme në ambjentet e kishës. BBC shkruan se Sir David Ames...

Sulm me armë në Britani, 6 viktima, mes tyre një vajzë...

6 të vdekur është bilanci i sulmit me armë në një lagje të Plymouth të Britanisë së Madhe. Mes viktimave janë tre gra, një vajzë 5 vjeçe, një...

Publikon fotot e ‘nxehta’/ Media e njohur britanike i kushton një...

Pushimet e Dua Lipës në Shqipëri nuk kanë kaluar pa u vënë re nga mediat prestigjioze ndërkombëtare. Është tabloidi britanik, Daily Mail ajo që i...

“Britania i afrohet fundit të pandemisë” – Ferguson: Vaksinimi ka ulur...

Fundi pandemisë së Covid në Britani mund të vijë pas pak muajve, ndërkohë që vaksinat kanë ulur bindshëm rrezikun e shtrimit në spital dhe...

Harxhoi 275 mijë dollarë për një dorashkë të Michael Jackson, zv.presidenti...

Zv.presidenti i Guinesë Ekuadoriale, i cili raportohet të ketë shpenzuar 275 mijë dollarë për të blerë një dorashkë të veshur nga Michael Jackson, është...

Pulla ‘më e shtrenjtë’ në botë shfaqet në Londër: Kushton 7...

Vjen me një kosto prej mbi 7 milion €, pulla e purpurtë e Guajanës Britanike 1c mendohet të jetë, gram për gram, artikulli më...

Britania do t’ua ndalojë pjesëmarrjen nëpër ndeshje tifozëve të përfshirë në...

Mbretëria e Bashkuar do të ndryshojë ligjin për të mundësuar ndalesa ndaj tifozëve që përfshihen në racizëm online, ka thënë kryeministri britanik, Boris Johnson...

Britania e Madhe për një javë merr vendimin e rëndësishëm në...

Anglia ka marrë vendimin për të hequr masat anti-Covid-19, vendim ky që prek edhe Shqipërinë, pasi do të ketë hyrje dalje për udhëtarët. Kryeministri Boris...
SiteLock