Home Tags Botim

Tag: botim

Flutura Açka tregon të fshehtat e librit të Bashës: Ja kur...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e djeshme ka prezantuar librin “Misioni im”. Fjalën hyrëse në ceremoninë e prezantimit të librit e mbajti botuesja...

Kur rrugët tregtare të Evropës kryqëzoheshin në Shqipëri! Studimi i panjohur...

  Memorie.al publikon disa pjesë nga studimi i panjohur i albanologut të famshëm gjerman, Johann Gerog Von Hahn, i cili për herë të parë u...

90 vjet nga botimi i parë – Ulisi i Etëhem Haxhiademit...

90 vjet nga botimi i parë - ULISI i Etëhem Haxhiademit - së shpejti nga Botimet POETEKA" - shkruar në Berlin në vitin 1924...

Libri “Joe Biden – ëndërrimtari amerikan”, vjen për lexuesit nga Evan...

“Joe Biden-ëndërrimtari amerikan” është libri i ri, që sjell për lexuesit shtëpia botuese “Morava”. Shkruar nga Evan Osnos dhe përkthyer nga Taulant Hatia, ky...

5 dhjetor 1916, Fishta botonte numrin e parë të gazetës “Posta...

Ishte data 5 dhjetor e vitit 1916 kur Gjergj Fishta botoi gazetën “Posta e Shqypniës”. Gazeta e cila do të publikohej deri në nëntor 1918....

Akademi Shkencore “Ditët e Alfabetit 2020” në Shkup

Botohen kujtimet e Parashqevi Qirjazit që gjendeshin në Arkivin Qendor të Shtetit Ardit Bido, Drejtori i Përgjithshëm i Arkivave: Më vjen mirë që kulmimi i kremtimeve...
SiteLock