Monday, October 3, 2022
Home Tags Bote

Tag: bote

“Politico” nxjerr hartën: Cilat janë vendet më të rrezikuara nga COVID...

“Politico” shkruan se Europa është tashmë në mëshirën e valës së katërt të pandemisë së koronavirusit, pasi janë të pakta vendet në Kontinentin e...

The Economist: Pse pasaportat e vaksinimit po shkaktojnë kaos

Para luftës së parë botërore, shumë vende nuk kërkonin pasaporta, por kur konflikti u përhap, shtetet u përpoqën të fusnin në përdorim dokumentet e...

Vogëlushi me Covid-19 po lufton për jetën, nëna apel qytetarëve: Kuptojeni,...

Kur vogëlushi i saj 2-vjeçar filloi të ndihej e sëmurë në fillim të javës së kaluar, zonja Tiffany Jackson nuk mendoi se mund të...

Ne mendojmë se dimë gjithçka për planetin tonë, por jo. Ja...

Ne mendojmë se dimë gjithçka për planetin tonë, por e kemi gabim. Shkencëtarët kanë zbuluar tashmë shumë për Universin, por ata besojnë se ka ende...

Projektligji për buxhetin në SHBA, rikthehen dallimet mes krahut progresiv dhe...

Njëra palë është e inkurajuar nga perspektiva e zgjerimit më të madh të programeve të qeverisë që nga Marrëveshja e Re gati një shekull...

Tragjedia afgane dhe epoka e ‘paqes’

  Fundi i ‘luftës së përjetshme’ të udhëhequr nga SHBA në Afganistan nuk do të sjellë paqe, sepse metodat që përdorin vendet për të sulmuar...

Los Anxhelosi pritet të lejojë vaksinimin e fëmijëve mbi 12 vjeç

Los Anxhelos është gati të bëhet rajoni i parë i shkollës kryesore në vend që do të urdhërojë vaksinat e koronavirusit për studentët 12...

Nuk shkuan me pushime, Vatikani u dhuron 15 mijë akullore të...

VATIKAN- Papa Françesku u dërgoi 15,000 akullore të burgosurve në Romë për t’i ndihmuar ata të qetësoheshin, pasi kjo ka qenë një nga  verat më...

Çfarë do të bëjë Angela Merkel pas zgjedhjeve parlamentare, me një...

Më 26 shtator zgjidhet Bundestagu i ri. Angela Merkel nuk kandidon më. Me një pension prej 15.000 euro në muaj, ajo nuk ka pse...

Mësime të hidhura nga Afganistani, dobësia e ushtrisë afgane befasi për...

BE synon të garantojë evakuimet nga Afganistani, ky është synim parësor, tha shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell. Rënia e Afganistanit në duart e talibanëve...
SiteLock