Home Tags Berat

Tag: berat

Bypassi i Beratit hyn në fazën përfundimtare, Rama: Vepër që do...

Bypass i Beratit ka hyrë në fazën e tij përfundimtare. Kryeministri Edi Rama treguar ecurinë e punimeve duke thënë se kjo vepër do të...

Këlliçi nga qendra e votimit në Berat: ‘Rithemelimi’ ka për qëllim...

Deputeti i PD Belind Këlliçi, tha se procesi i “Rithemelimit” ka për qëllim bashkimin e demokratëve dhe rivitalizimin e strukturave të saj. Duke folur...

Berat/ Po montonte panelin diellor, era rrëzon 26-vjeçarin nga çatia, në...

Stuhia e fortë e erës që vijon ende në qytetin e Kuçovës, ka regjistruar 2 ngjarje të rënda aksidentale. Një djalë 26-vjeç, i cili...

Vodhi disa ushqime dhe një sasi lekësh në një dyqan, bie...

Një 35-vjeçar është vënë në pranga të policisë së Beratit, pasi është kapur duke vjedhur një sasi lekësh dhe ushqime në një market. Sipas...

E rëndë në Berat, makina përplas për vdekje një 4-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Berat. 46-vjeçari Ramadan Gjozi ka përplasur për vdekje 4-vjeçarin Gurim Oshafi. Drejtuesi mjetit është...

Rama publikon fotot nga materniteti i ri i Beratit: Do hapë...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë duke publikuar disa foto materniteti i ri i Beratit. Përmes një postimi në rrjetet sociale kreu...

E rëndë në Kuçovë, gjendet e vdekur 63-vjeçarja në një kanal!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak para mesnatës në qytetin e Kuçovës në fshatin Kozare. Një grua 63-vjeçare e identifikuar si Fatime Suli...

Berat, restauruesit nxjerrin në dritë ikonën “Joan Pagëzori”

Pas shume muajsh pune e pasion specialistët e laboratorit të restaurimit të veprave të artit të Drejtorisë Rajonale të Trashëgimisë Kulturore Berat përfunduan restaurimin...

Aksident në fshatin Mbreshtan të Beratit, mjeti humb kontrollin dhe bie...

Një person ka mbetur i plagosur rëndë ditën e sotme në Berat, si pasojë e një aksidenti. Ngjarja u regjistrua në aksin Berat-Sinjë, në...

Pasurim i kartelave elektronike për artefaktet e Muzeut Etonografik në Berat

Hulumtimi e dokumentimi shkencor i artefakteve është pjesë e rëndësishme e misionit të Muzeut Etnografik në Berat. Qendra Kombëtare e Muzeumeve në Berat bën të...
SiteLock