Home Tags Be

Tag: be

Sassoli sot mban fjalim në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut

Kryetari i Kuvendit Evropian, David Sassoli, sot do të mbajë fjalim në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Para fjalimit, Sassoli do të takohet me...

Negociatat/ Ruçi: Europa nuk është e sigurt me Ballkanin jashtë BE-së

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi deklaroi sot në aktivitetin 'Takimi Vjetor për Sigurinë' se Bashkimi Europian nuk është i sigurt me Ballkanin Perëndimor jashtë....

Ministrat e Jashtëm të BE-së mblidhen nesër, flasin edhe për Samitin...

Ministrat e Jashtëm të BE-së do të takohen nesër në Bruksel për të diskutuar lidhur mbi çështje aktuale në skenën ndërkombëtare, duke përfshirë takimin...

Federica Mogherini, vizitë zyrtare në Tiranë

Përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme në BE, Federica Mogherini do të jetë sot dhe nesër në Tiranë, në kuadër të Samitit të...

BE: Diskriminim i gjerë kundër LGBT-së

Bashkimi Evropian vë në pah se pakicat seksuale përballen me jotolerancë dhe dhunë nëpër vende të ndryshme të bllokut. Agjencia për të Drejta Themelore e...

BE-SHBA: Bisedime për tregtinë

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se do të nisin bisedimet për një marrëveshje të tregtisë së lirë transatlantike. Marrëdhëniet ekonomike midis dy...
SiteLock