Home Tags Be

Tag: be

Shqipëria, ndër 10 vendet më të refuzuara në botë për azil...

Në vitin 2021, rreth 2 mijë shtetas shqiptarë kanë marrë vendim final negativ nga një shtet i Bashkimit Europian për kërkesat që kishin bërë...

Sondazhi/ Sa na do Evropa? Shqipëria në vendet më pak të...

Në kulmin e diskutimeve nëse Shqipërisë duhet t’i hapen negociatat apo jo, është publikuar një sondazh i zhvilluar në 4 shtete të Bashkimit Evropian...

“Euractiv”: Shqipëria merr dritën jeshile nga BE-ja në qershor, për çeljen...

“Euractiv” shkruan se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të marrin dritën jeshile nga BE-ja në muajin qershor. “Megjithatë, burime të tjera thonë se pas...

Rama në Berlin për çeljen e negociatave, a do të ndahet...

Që kur Olaf Scholz ka ardhur në detyrë së paku vihet re një gjë: Sa here që i jepet rasti për të folur për...

Soreca mban fjalën e fundit si ambasador i BE: Partitë të...

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, në fjalimin e tij të fundit, bëri thirrje për bashkim të palëve politike në Shqipëri që të bashkohen,...

Çfarë e trembi Berishën pas dorëheqjes së Bashës?

Nga Spartak Ngjela  Dje, mbas dorëheqjes së Bashës si kryetar i Partisë Demokratike, kam ndjekur komedinë serioze të të korruptuarëve, politikanë e analistë qesharakë, që...

Kuvendi i Kosovës nuk miratoi Kodin e Ri Civil/ BE: Zhgënjyese,...

Kreu i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog ka reaguar pasi në Kuvendin e Kosovë nuk u miratua Kodit Civil. Szunyog lavdëroi deputetët...

BE vijon të mos i ketë dyert e hapura për vendet...

Politikani boshnjak, Reuf Bajroviç, në një intervistë dhënë për “Danas” konsideron se Bashkimi Evropian vazhdon të mos i ketë dyert e hapura për “vende...

BE reagon ashpër, pas sulmeve të burrit të Vjosa Osmanit ndaj...

Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Europian, Viola Von Cramon, ka reaguar ndaj gjuhës së Prindon Sadriut, bashkëshortit së presidentes Vjosa Osmani, shkruan Gazeta Metro. Viol...

Zgjatja e Vettingut/ OSBE: Nuk ka plan B apo kthim mbrapa...

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri iu është bashkuar kërkesës së BE-së dhe SHBA-së, për zgjatjen e organeve të vettingut. Ambasadori Vincenzo del Monaco është...
SiteLock