Friday, March 24, 2023
Home Tags Be

Tag: be

Berisha përshëndet Samitin e BE: Afirmim i ri i Bashkimit Europian...

Sali Berisha ka përshëndetur mbajtjen e Samitit të BE në Tiranë. Ai e ka cilësuar këtë samit si një afirmim i ri i Bashkimit...

Amnistia fiskale/ Kadia: Nuk jemi në përplasje me Bashkimin Europian

Zv/ministri i Financave dhe Ekonomisë, Besart Kadia, i ftuar në studion e “Dita Jonë”, në A2 CNN, deklaroi se amnistia fiskale është instrument “që...

Sonila Meço thirrje BE-së: Bllokoni urgjent fondet për Shqipërinë, se po...

Sonila Meço ka kërkuar reagimin nga Brukseli, pas nismës së kryeministrit Edi Rama për amnistinë fiskale. Postimi i Sonila Meços Presim me kërshëri reagimin e fortë...

A është ky shteti që do të zëvendësojë Britaninë si një...

Dikur ishin tre: Franca, Gjermania dhe Britania e Madhe janë njohur gjithnjë si tre ekonomitë kryesore të Bashkimit Europian. Por tani që Britania e Madhe...

Mocion me debat për intervistën e Ramës në Bruksel, Vasili: Ishte...

Seanca e sotme plenare ka nisur me shqyrtimin e mocionit për debat të kërkuar nga opozita për kryeministrin Edi Rama. Në fjalën e tij...

Pse po mbahet peng Shqipëria? Michel: Duhen zgjidhur konfliktet, ju mbështes

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel është pyetur ditën e sotme në lidhje me zvarritjen e procesit të integrimit të Shqipërisë, e cila po...

Zbardhet axhenda: Presidenti i KiE në Tiranë, Michel mban konferencë me...

Në agjendë parashikohen që zyrtari i lartë i BE do të pritet nga kreu i qeverisë në orën 10:15 në bulevardin pranë Kryeministrisë do...

Integrimi i rajonit, Abazovic: Nëse mbetet jashtë BE-së Ballkani Perëndimor mund...

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic, deklaroi sot në Parlamentin Evropian se nëse vendi i tij qëndron jashtë Bashkimit Evropian (BE), Ballkani Perëndimor...

Xhaçka takon Varhelyin: Dështimi i negociatave do të cënonte besueshmërinë e...

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me komisionerin për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë të Bashkimit Evropian,...

Albin Kurti për Deutsche Welle: Kosova nuk ka alternativë tjetër përveç...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, zhvilloi vizitën e tij të parë zyrtare në Berlin, ku u takua me kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz. Për...
SiteLock