Tuesday, July 5, 2022
Home Tags Basha

Tag: Basha

E shikoni? S’ka lajm… Njeriu e hëngri qenin

Nga Frrok Çupi Ça ishte ajo puna e qenit me lajmin? Ca vite të shkuara, u përhap një fjalë si teori gazetarie, që thoshte “The...

Beteja e Lulzim Bashës ishte për demokracinë, integrimin dhe për ta...

Nga Skënder Kapiti Tranzicioni politik i këtyre 30 viteve  është një dështim i madh dhe i paparashikueshëm, sepse Shqipërinë e kapi dhe e mbërtheu korrupsioni...

Spahiu kujton thirrjet e opozitës për Teatrin: Ikni në shtëpi se...

Kreshnik Spahiu ka ndarë një foto të Lulzim Bashës, Monika Kryemadhit, Petrit Vasilit dhe Flamur Nokës nga protestat për Teatrin Kombëtar. Spahiu kujton thirrjet...

Mos qani pas pesë vjetësh për 17 majin

Nga Astrit Patozi Caktojani Lul Bravës po të doni edhe helmimin e Petro Nini Luarasit, se brenda jeni, mban ai "besëpreri". Por mos bëni sikur ju...

Pse dështuan tentativat e një opozite jashtë Berishës?

Nga Ylli Pata Nga viti 2013 ka pasur disa tentativa të shkëputura për të formësuar një opozitë politike ndaj socialistëve të Edi Ramës, jashtë Sali...

Berisha në konferencë me gazetarët pas Kuvendit të PD: Rama dhe...

Berisha ka dalë në konferencë me gazetarët pas Kuvendit të PD. Berisha shprehet se Rama dhe Basha e përzunë votën e lirë nga Shqipëria. "Jam...

Bardhi zbulon arsyen, pse mungoi Basha në mbledhje

Sot u zhvillua një mbledhje në selinë e PD, ku sipas burimeve dhe reagimeve duket se nuk kanë munguar debatet dhe akuzat. Ajo që...

Vulëhumburit e partisë

Nga Stiljan Dedja Shpesh herë dëgjojmë shprehjen: “ Të humbtë vula “.Dihet që kur: një institucion, parti, shoqatë, individ etj nuk është paisur me vulë,...

Presidenti Meta: Në PD u eleminua vota e lirë, Basha nuk...

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se kriza në Partinë Demokratike ka ardhur pasi u eleminua vota e lirë. I ftuar në emisioni ‘Çim Peka...

Rikthimi i Bashës në PD: A do ta hapë ish-kryetari, “Kutinë...

Nga Ylli Pata Lojika e Sali Berishës për të shkuar në sallën e mbledhjeve të grupit të PD-së, edhe pse teatrale, atij dhe mbështetësve të...
SiteLock