Home Tags Barcelona

Tag: barcelona

Formacionet zyrtare/ Barcelona me mision në Gjermani, njihuni me titullarët ndaj...

Barcelona dhe Frankfurt do përballen me njëra tjetrën në orën 21.00.  Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë sfidë të parë...

I pesti më i paguari në botë, Barcelona kërkon afrimin e...

Sipas TNT Sport në Brazil, Barcelona ka kontaktuar me 30-vjeçarin për një transferim të mundshëm në “Kamp Nou”. Por kontrata e Oskar me Shanghai...

Pique acarohet, e akuzuan se merrte 28 milionë në vit

Ditët e fundit, shtypi spanjoll ka sulmuar Gerard Piquè, i “akuzuar” se fiton gati 30 milionë euro bruto në vit. Qendërmbrojtësi i lodhur nga...

“Nuk e shihja dot në sy”! Messi tregon frikën që kishte...

“Unë i respektova të gjithë kampionët e mëdhenj që ishin atje. Nga Ronaldinho, te Eto’o, Puyol, për të mos përmendur Xavi, Iniesta, të cilët...

Mbledhje urgjente te Barcelona, Ksavi premton: Do të jemi si Bajerni

Tani nis një etapë e re për Barcelonën”. Kanë qenë këto fjalët e trajnerit Ksavi Hernandez pas humbjes në Mynih dhe eliminimit nga Liga...

E zyrtarizon ish-klubi i Xavi-t, katalanasi do jetë trajneri i ri...

Xavi Hernandes do të jetë trajneri i ri i Barcelonës. Për këtë nuk ka më asnjë dyshim, pasi klubi ku ish-katalansi drejtonte, Al-Sad, ka...

Lionel Messi i ‘tradhtuar’ nga Gerard Pique përpara largimit nga Barcelona

SPANJE – Messi ishte i lumtur dhe do të qëndronte tek Barca dhe ishte përgatitur të bënte një ulje të madhe pagash për të...

​Ancelotti flet për shkarkimin e Ronald Koeman

Trajneri i Real Madrdit Carlo Ancelotti ka folur për shkarkimin e Ronald Koeman, vendim të cilin Barcelona e mori pas humbjes ndaj Rayo Vallecano....

Një dritë jeshile nga Barcelona, merr pikët e para në Champions...

Barcelona fitoi me dhëmbët shtrënguar ndaj Dinamos së Kievit dhe mban gjallë shpresat për kalimin e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Goli që...

Si e rrënoi Bartomeu Barçën, shpërblimet e çmendura që u jepte...

Rrënimi i Barcelonën për shkak të keqmenaxhimit të presidentit Bartomeu nuk ishte si rrufe në qiell të hapur. Mediet katalane kanë zbuluar së fundi...
SiteLock