Monday, August 15, 2022
Home Tags Ballkan

Tag: ballkan

Ngjarjet e Malit të Zi/ Ish-ministrat e Jashtëm të BP apel...

Zhvillimet e ditëve të fundit në Mal të Zi, të cilat lidhen me shugurimin e kreut të Kishës Ortodokse, kanë bërë bashkë ish-ministrat e...

Angela Merkel vjen në Shqipëri! Kancelarja bën bashkë më 14 shtator...

Udhëtimi i fundit si kancelare do të jetë Tirana. Kryeqyteti ynë është përzgjedhur nga kancelarja Angela Merkel, për të bërë vizitën e fundit zyrtare...

Gjashta është bërë tresh: Ballkani i Hapur dhe ide të tjera

Një amerikan dhe një gjerman diskutojnë për Ballkanin dhe për “Ballkanin e Hapur”: James O’Brian dhe Peter Beyer. Politikani kristiandemokrat gjerman  Beyer dhe diplomati amerikan...

Stuhi, përmbytje, erë e fortë! Alarm për tornado në Ballkan, rrezik...

Severe Weather, agjencia ndërkombëtare meteorologjike ka parashikuar ndryshim të fortë të motit në rajon duke paralajmëruar erëra të forta,  shira të rrëmbyeshëm, breshër, përmbytje e...

Ballkani sërish në luftë, tani jo me armë, por me fjalë

Nga Roland Qafoku Takimi i të enjtës në Shkup nën okelion “Open Balkan” solli edhe një herë realitetet në pjesën perëndimore të gadishullit tonë që...

“Tradhëtitë kombëtare” në Shekullin e 21 po bëhen LIVE!

Nga Alfred Peza Opozitarizmi virtual kishte ditën sot, që të linte për ca orë plazhet dhe të harronte temperaturat sahariane, për tu marë me denoncimin...

Rama: Boll me këtë na ftuan s’na ftuan, politika më e...

Kryeministri Edi Rama duke iu referuar refuzimit të Kosovës, qeveria e së cilës deklaroi sot se nuk kanë pasur ftesë, tha mjaft me shprehjen...

Pas firmosjes së marrëveshjeve, Rama-Vuçiç-Zaev: Perspektiva të reja për rajonin

Në konferencën për median kryeministri Edi Rama, ka zgjedhur të tregojë se sa i rëndësishëm është bashkëpunimi në rastet e fatkeqësive natyrore duke marrë...

Bjerrja pandalim e PD-së, mënyra sesi do bien partitë e tilla...

Nga Ben Andoni Lulzim Basha është bërë si rrufepritëse për mllefin e mëtonjësve të postit të tij, si kryetar i PD-së, të cilët i eliminoi...

NATO përballë Kinës dhe Rusisë

Armin Tirana Çfarë fshihet përpara infowar në Ballkan ? Një luftë e nëndheshme, e heshtur po bëhet në Ballkan. Jo me armë, por me goditje prej...
SiteLock