Home Tags Arta marku

Tag: arta marku

Arta Marku e Fatjona Memçaj ikin në janar, KLP zbardh listën...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka bërë publike listën me 18 kandidatët nga Prokuroria e Përgjithshme dhe nga Prokuroritë e Apeleve që do të...

Emiljano Shullazi padit Arta Markun dhe Donika Prelën në SPAK

Emiljano Shullazi dhe Gilmando Dani kanë kallëzuar penalisht në SPAK ish-kryeprokuroren Arta Marku dhe ish-prokuroren, Donika Prela, e shkarkuar nga vettingu më 25 shtator....

Merret vendimi, Arta Marku caktohet prokurore në Apelin e Tiranës

Këshilli i Lartë i Prokurorisë në mbledhjen e sotme  plenare vendos miratimin e projekt-akteve “Për caktimin e përkohshëm në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë...

Debati për ta zëvendësuar si anëtare, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi...

Arta Marku do të vazhdojë të qëndrojë me të drejta të plota si anëtare e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi gjatë gjithë vitit 2020,...

Kallëzimi i PD për Arta Markun/ Prokuroria vendos pushimin e çështjes

Prokuroria ka vendosur pushimin e çështjes së kallëzimit të PD për ish kryeprokuroren Arta Marku. Kujtojmë se opozita paditi disa muaj më parë Markun për...

“Arrestoni menjëherë këdo që ju ndërhyn në hetime”/ Urdhri i fundit...

Dy ditë para largimit nga detyra si kryeprokurore, Arta Marku ka firmosur udhëzimin e fundit për pavarësinë e prokurorëve nga ndërhyrja e politikës në...

“Kleçka” kushtetuese, Arta Markut ‘i lëkundet’ edhe karrigia në KED

Karrigia e Arta Markut në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi mund të jetë juridikisht e lëkundur pas lënies së detyrës si drejtuese e organit...

Marku i dorëzon detyrën Çelës/ E lumtur që ia pasoj...

Një ditë pas votimit nga parlamenti, Çela ka mbërritur sot në Prokurorinë e Përgjithshme ku ka marrë detyrën nga Arta Marku, e cila drejtoi...

Olsian Çela u zgjodh kryeprokurori i ri, 78 deputetë abstenuan ndaj...

Mazhoranca votoi kandidaturën e Olsian Çelës si kryeprokurorin e ri të vendit.Por për ish-kryeprokuroren e përkohshme tashmë, Arta Marku në momentin e votimit u...

3 emra në garë për kryeprokurorin e ri të Shqipërisë, ja...

Kuvendi i Shqipërisë pritet të zgjedhë ditën e nesërme kryeprokurorin e ri. Në orën 10:00 deputetët do të mblidhen në seancë plenare ku do...
SiteLock