Thursday, March 23, 2023
Home Tags Apple

Tag: apple

Uashingtoni i jep fund tarifave ndëshkuese në lidhje me gjigantët dixhitalë

SHBA-ja ka njoftuar tërheqjen e tarifave ndëshkuese kundër Austrisë, Spanjës, Francës, Italisë dhe Britanisë së Madhe, të vendosura si hakmarrje për taksat kombëtare të...

Disa detaje të reja rreth ngjarjes për iPhone 13 që do...

Brezi i ri i iPhone 13, dhe ndoshta pajisjet e tjera të reja, do të zbulohen brenda pesë ditësh, më 14 shtator, në ngjarjen...

Ja sa është paguar shefi ekzekutiv i Apple për shitjen e...

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook, ka më shumë se 5 milionë aksione në kompani gjatë një periudhë 10 vjeçare. BBC bën me dije se,...

Lbri i ri/ Elon Musk i kërkoi Tim Cook ta bënte...

Sikur Elon Musk të mos drejtonte mjaft kompani, ai dikur mund të ishte në postin e CEO së biznesit më të vlefshëm të Amerikës,...

Apple, Microsoft dhe Google publikojnë fitimet – Ja sa janë pasuruar...

Gjigantët kompjuterikë Apple dhe Microsoft, si dhe kompania mëmë Google Alphabet publikuan fitimet e tyre më të larta tremujore, duke vazhduar një ecuri që...

Apple zbulon produktin e ri që do të shtojë kohëzgjatjen e...

Apple sapo lëshoi ​​paketën e baterisë MagSafe – një aksesor prej 99 dollarësh që mbërthehet në pjesën e pasme të një iPhone 12 për...

Gjermania nis hetime ndaj Apple

Zyra Federale Gjermane e Kartelit (Bundeskartellamt) ka filluar një hetim nëse Apple ka abuzuar me dominimin e saj në treg. Në një deklaratë nga Zyra...

Kompanitë e teknologjisë me fitime marramendëse / Ja 5 firmat që...

Industria e teknologjisë është me të vërtetë dy industri. Janë pesë gjigantët, të cilët veprojnë në një shkallë pothuajse të paimagjinueshme, dhe pastaj ka...

Apple nuk do të jetë më e vetmja kompani me vlerë...

Apple është e vetmja kompani amerikane që ka arritur një vlerë prej 2 trilion dollarësh në treg. Por së shpejti mund të ketë shumë...

iPhone 13 vjen me një funksion që telefonët Samsung e kanë...

Apple prezantoi ekranin “Always On” në seritë Apple Watch 5 në 2019-ën. Por kjo veçori ka munguar në iPhone megjithatë gjërat do të ndryshojnë...
SiteLock