Saturday, August 20, 2022
Home Tags Antony blinken

Tag: antony blinken

Antony Blinken jep paralajmërimin: Pushtimi i Ukrainës nga Rusia mund të...

Rusia ka dërguar më shumë forca në kufirin e saj me Ukrainën dhe mund të nisë një pushtim në çdo kohë, duke përfshirë edhe...

Blinken bën thirrje për lirimin e të burgosurve politikë në Bjellorusi

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka bërë thirrje Qeverisë bjelloruse për lirimin e “menjëhershëm” dhe “pa kushte” të të burgosurve politikë, që...

Ambasada e SHBA në Tiranë poston citimin e Blinken: Diplomacia, e...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë ka shpërndarë një citim të Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken në lidhje me bisedimet...

SHBA-Gjermani: Rusia, sfidë urgjente për stabilitetin evropian

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania thanë të mërkurën se rritja e prezencës ushtarake të Rusisë pranë kufirit me Ukrainën përfaqëson “një sfidë të menjëhershme...

Hapja e 3.5% të Famagustas në Qipro, SHBA-BE: Provokim i Erdoganit!

Provokues e konsideron Departamenti Amerikan i Shtetit vendimin e Turqisë për të hapur 3.5% të Famagustas ose ndryshe Marash në Qipro, e mbyllur në...

Antony Blinken pyetet për arsyen e shpalljes ‘non-grata’ të Berishës, ja...

Një kongresmen amerikan ka pyetur sekretarin amerikan të shtetit, Antony Blinken në lidhje me vendimin që e shpalli ish-kryeministrin shqiptar, Sali Berisha person non...

Sulmi me raketë nxit ‘zemërime’, SHBA-ja paralajmëron përgjegjësit se do të…

Shtetet e Bashkuara janë zotuar “për të mbajtur përgjegjës ata që kanë përgjegjësi” për sulmin me raketë të së hënës në rajonin Kurdistan të...
SiteLock