Tuesday, July 5, 2022
Home Tags Albin kurti

Tag: albin kurti

Albin Kurti për Deutsche Welle: Kosova nuk ka alternativë tjetër përveç...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, zhvilloi vizitën e tij të parë zyrtare në Berlin, ku u takua me kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz. Për...

“Kurti veteran i rrejshëm”

Partia Socialdemokrate (PSD), përmes një aksioni simbolik ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se po e denigron luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe sulmon...

Konflikti Ukrainë-Rusi/ Albin Kurti: Kosova mbështet pavarësinë dhe sovranitetin e Ukrainës

Qeveria e Kosovës mbështet sovranitetin, pavarësinë dhe integritetin territorial të Ukrainës, deklaroi sot kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një seance të Kuvendit të...

Një vjetori i Mashtrimit të Madh: Si ndodhi që na gënjeu...

Nga Kimete Berisha Përkitazi me rastin e njëvjetorit të Mashtrimit të Madh! Si ndodhi që na mashtroi Albin Kurti! Nëse ne jemi të mençur, Albin Kurtit pra...

Kriza energjetike, Kurti: Dikush duhet ta paguajë rrymën e shpenzuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Kosova po importon energji elektrike me çmime të larta, andaj ai tha se rritja e tarifave të...

Referendumi në Serbi/ Kurti lajmëron seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka paralajmëruar thirrjen e një seance të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, të shtunën, 15 janar, në orën 14:00....

A të tremb Albin Kurti? Kreu i LDK-së: Nuk frikësohem nga...

Lumir Abdixhiku, kryetari i LDK-së ka qenë mbrëmjen e sotme në një intervistë përballë Blendi Fevziut në emisionin “Opinion” në Tv Klan. I pyetur nga...

Deklaratat e Ramës vënë në lëvizje rajonin,mediat rumune: Harta e Evropës...

"Tërmet në Ballkan! Harta e Evropës mund të ndryshojë rrënjësisht në rajon, duke ndjekur synimet e dy shteteve, të cilat mund të bashkohen. Kreu...

Luca – kurthi i parë i Ramës për Albin Kurtin

Albin Kurti veshi një buzëqeshje të sikletshme, kur homologu i tij e prezantoi me pronarin e “Fish City”, vend i njohur tashmë si mikpritës...

7 propagandat e dështuara të Albin Kurtit

1. Ka pasur sukses me propagandën e madhe kundër institucioneve, duke i kualifikuar të gjithë (pa përjashtim), si ‘hajna’ dhe të korruptuar sepse populli...
SiteLock