Monday, August 15, 2022
Home Tags AKTORE

Tag: AKTORE

Flet “Nderi i Kombit” Reshat Arbana: Nuk harrohen të talentuarit Pandi...

Ju tregoj  regjisorët e mëdhenj shqiptarë dhe rolin e tyre në skenë dhe ekran -Më vonë me shumë sukses debutonin regjisorët Esat Oktrova, Fatos Haxhiraj,...

Publikohet ‘traileri’ i filmit “Twist ”, ku këngëtarja shqiptare Rita Ora...

Është publikuar traileri i adaptimit të veprës së famshme të Charles Dickens, “Twist ”, nga Sky Cina, pjesë e të cilit është edhe këngëtarja...

VIDEO / Aktorja Arjola Demiri flet në aktivitetin e PS: Edi...

Aktorja Arjola Demiri shprehu pasditen e sotme mbështetjen dhe vlerësimin e saj për punën e bërë nga kryebashkiaku Veliaj në Tiranë. Teksa po fliste...

Kryeministri Rama bën homazhe për aktorin e njohur: Artistët ishin gurë...

Kryeministri Edi Rama ka bërë sot homazhe për aktorin Ndrek Luca, në përvjetorin e tij të lindjes. Rama shkruan se “aktorit i qëlloi të...

Luftoi për 4 vite me kancerin, ndërron jetë “Black Panther”

Ditën e sotme u bë i ditur lajmi se aktori që rrëmbeu zemrat e shume fansave të kinematografisë me rolin e Black Panther ka...

Aktorja shqiptare çmend rrjetin me setin e fundit fotografik

Aktorja Arjola Demiri është një ndër personazhet më të dashura për publikun shqiptar. Përveçse një aktore e talentuar, Arjola ka tërhequr gjithmonë vëmendjen për...

Sharon Stone përshëndet dërgimin e mjekëve dhe infermierëve në Itali: Faleminderit...

Një ndër aktoret më të famshme në botë Sharon Stone, ka përshëndetur vendimin e Shqipërisë për të ndihmuar Italinë me mjekë dhe infermjerë në...

Ndahet nga jeta aktorja Leze Qena

Në moshën 85 vjeçare ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Leze Qena. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook se me pikëllim e...

Ca fjalë më shumë për aktoren Drita Pelingu (Kripa)

Nga Gëzim Llojdia Drita Pelingu (Kripa) ,lindi, erdhi në jetë nëpër kohë në saj të një talenti më vital, që kaloi në një mjedis, që...

E dinit që këta personazhe të famshëm e kanë braktisur shkollën?

Megjithëse shkolla është një pjesë shumë e rëndësishme në formimin tonë, ka disa yje të famshëm, të cilët për shumë arsye e kanë braktisur shkollën. Njëra...
SiteLock