Thursday, June 30, 2022
Home Tags AKTORE

Tag: AKTORE

Edhe pse seriali ka përfunduar prej 18 vitesh aktorët e ‘Friends’...

Edhe pse ka përfunduar prej 18 vitesh, pa llogaritur rikthimin vetëm me një episod special, seriali “Friends” vazhdon të mbetet një ndër produksionet më...

Filmi “Internimi”, aktori Klodian Hoxha: Ngjarjet zhvillohen në vitet ’80-të, kush...

“Internimi” vjen për publikun premierë këto ditë të muajit janar. Jeta e tre gjeneratave të një familjeje shqiptare gjatë regjimit komunist, shkatërrohet, kur një...

Mbyllet Teatri Kombëtar/ Dy aktorë rezultojnë me Covid, pezullohen aktivitetet

Teatri Kombëtar është mbyllur për shkak të Covid-19.  Lajmi bëhet i ditur nga Teatri Kombëtar, i cili njofton se pezullohen të gjitha aktivitetet deri...

Çmimet Golden Globes/ Çmimet u ndanë pa prezencë të yjeve të...

Filmat, West Side Story dhe The Power of the Dog, kanë qenë fituesit më të mëdhenj në ceremoninë e ndarjes së Çmimeve Golden Globes...

Filmi “Unë si ti” me problemet sociale të kohës, premierë në...

“Unë si ti”, një film me nga Luan Kryeziu dhe Najada Elmazi shënoi premierën në “Dea open air” në Tiranë. Në role janë aktorë...

Margariti: Në Ministrinë e Kulturës priten e përcillen me respekt të...

Vjen reagimi i parë nga ministrja e Kulturës, Elva Margariti ndaj një grupi aktorësh, të cilët u paraqitën sot pranë këtij institucion, por nuk...

FOTO/ ‘Ezeli’ rikthehet me projektin që pritet të pushtojë ekranet

Me siguri ju kujtohet seriali i famshëm “Ezel” me aktorin Kenan Imirzalioglu në rol kryesor. “Ezel” rrëmbeu zemrat e teleshikuesëve dhe na fiksoi të...

Rama nxjerr foton surprizë me dy aktorët: Dy binjakë dhe një...

Kryeministri Edi Rama, mbrëmjen e djeshme ka zgjedhur një postim ndryshe. Nëpërmjet një foto të publikuar në rrjetin social “Instagram” me dy aktorët binjakë, Rama...

Shuhet aktorja e famshme franceze

Aktorja franceze Nathalie Delon është ndarë nga jeta në moshën 79-vjeçare. Lajmin e bëri me dije për AFP djali i saj, Anthony, i cili...

TOB: Opera “Il Trovatore”, një kombinim me artistë shqiptarë dhe të...

Opera “Il Trovatore” e Verdit erdhi në skenën e Pallatit të Kongreseve me një kastë artistësh shqiptarë dhe të huaj. Teatri i Operës dhe...
SiteLock