Friday, March 24, 2023
Home Tags Aksione

Tag: aksione

Bezos humb gjyqin me NASA-n, kjo e fundit do të vazhdojë...

Kompania Blue Origin e Jeff Bezos ka humbur padinë kundër NASA-s. Gjykata Amerikane e Kërkesave Federale vendosi kundër kompanisë hapësinore të Bezos, pasi ata paditën...

Ja sa është paguar shefi ekzekutiv i Apple për shitjen e...

Shefi ekzekutiv i Apple, Tim Cook, ka më shumë se 5 milionë aksione në kompani gjatë një periudhë 10 vjeçare. BBC bën me dije se,...

Pandemia ‘godet’ edhe gjigantin Netflix, bien aksionet

Gjiganti i transmetimit të videove Netflix ka raportuar një ngadalësim të rritjes së abonentëve, duke i bërë aksionet e saj të bien, shkruan BBC. Rreth...

Aksionet e minierave Bitcoin ‘zhyten’ ndërsa kriptovaluta përpiqet të rikuperojë –...

Aksionet e minierave të Bitcoin u fundosën në bord ndërsa kriptovaluta përpiqej të rikuperonte 50,000 dollarë për monedhë. Aksionet e Marathon Patent Group, Riot Blockchain...

Qindra mijëra dollarë, aksione në bursë dhe unazë diamanti, zbardhet pasuria...

Pasuria e Bashës para se të futej në politikë është vërtetë e madhe, pasi në vitin 2005 ka deklaruar 224.818 euro, 319.000 dollarë dhe...

Skandal i rëndë për familjen dhe bashkëpunëtorët që rrethojnë Putinin

Bleu për vetëm 100 dollarë aksione të një kompanie petrokimike ruse që vlenin 380 milionë dollarë; për këtë sot, Kirill Shamalov, ish-bashkëshorti i vajzës...

Administratorët e Vllaznisë/ Këshilltari i bashkisë përplaset me Ademin: Njëri ishte...

Pak ditë pas nxjerrjes në ankand të 100% të aksioneve të klubit të Vllaznisë për shifrën e 508 milionë lekëve të vjetra, në këshillian...

Elon Musk humbet shifrën rekord prej 16.3 miliardë dollarë në një...

Pasuria neto e Elon Musk ra me 16.3 miliardë dollarë, fshirja më e madhe një-ditore në historinë e Indeksit të Miliarderëve Bloomberg. Prodhuesi i makinave...

Apple i humb 180 miliardë dollarë për një ditë

Apple humbi 180 miliardë dollarë dje, e cila është humbja më e madhe e ndonjë kompanie në një ditë të vetme në histori. Ndonëse kjo...
SiteLock