Home Sport Super-Portugali, dyfishon shifrat

Super-Portugali, dyfishon shifrat

Portugalia dhe Zvicra do të përballen me njëra tjetrën në orën 20.00. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet. Trajneri i luzitanëve, Fernando Santos dhe ai i zviceranëve. Murat Yakin kanë vendosur për titullarët.

Nga minuta e parë për Helvetët e nis Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri. Në krahun tjetër, portugezët luajnë pa Ronaldon (stol). Takimi vlen për 1/16 e Botërorit të Katarit dhe luhet në Lusail Iconic Stadium (Lusail).

Portugalia (4-2-3-1): Diogo Costa; Diogo Dalot, Pepe, Ruben Dias, Raphael Guerreiro; William, Otavio; Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Joao Felix; Gonçalo Ramos

Zvicra (4-2-3-1): Sommer; Fernandes, Akanji, Schar, Rodriguez; Freuler, Xhaka; Shaqiri, Sow, Vargas; Embolo.

 

 

Previous article“Sulmi ndaj Berishës, provokim kriminal”, Bardh Spahia: Policia u angazhua të mbronte agresorin. Presioni i Ramës…
Next articlePesë ditët e aksionit të IKMT, hap pas hapi çfarë ndodhi në “Prestige”, paligjshmëria që ra në “vesh të shurdhër”