Home Bota Sulm me dron ukrainas në Krime, vritet një adoleshente

Sulm me dron ukrainas në Krime, vritet një adoleshente

Një vajzë adoleshente është vrarë në një sulm me dron në Krime. Moska ka fajësuar Ukrainën për sulmin, i cili tha se dëmtoi katër ndërtesa administrative.

“Fatkeqësisht, pati viktima. Një vajzë adoleshente u vra. U shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta dhe të thella për familjen dhe miqtë e saj. E gjithë mbështetja e nevojshme do t’i ofrohet familjes”, tha Aksyonov.

Previous articleSeanca nis sërish me TENSIONE- S’ndryshohet rendi i ditës, ‘rebelohet’ opozita
Next articleSulmuesi bardheblu Florent Hasani bllokohet në kufirin gjeorgjan…sepse është kosovar!