Home Bota Stoltenberg: Ne duhet t’i japim Kievit armë më të forta! Të sigurt...

Stoltenberg: Ne duhet t’i japim Kievit armë më të forta! Të sigurt në vendimin e Berlinit për dërgimin e tankeve ‘Leopard’

“Ne duhet t’i japim Ukrainës armë më të forta dhe duhet ta bëjmë këtë sa shpejt”, kështu deklaroi Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg në Berlin, në një deklaratë pas takimit me ministrin e ri të Mbrojtjes, Boris Pistorius.

“Kam besim se do të ketë një vendim së shpejti,” shtoi ai në përgjigje të një pyetjeje në lidhje me dërgimin e tankeve Leopard në Kiev. “

“Nuk duhet të nënvlerësojmë Rusinë – vazhdoi sekretari i përgjithshëm i NATO-s – nuk kemi asnjë shenjë se Putini ka ndryshuar linjën e tij, përkundrazi ka hapur objektiva të reja”, shtoi ai.

Previous articlePlagosja në ish-Bllok, Policia njofton pas 3 ditësh: Ngjarja nuk është fshehur, për arsye hetimi nuk e bëmë publike
Next articleKërkesë për SPAK: Të paktën ndaloni miun