Home Kosova ‘Srpska’ s’e ka njoftuar KQZ’në për mospjesëmarrje në zgjedhje- afati për certifikim...

‘Srpska’ s’e ka njoftuar KQZ’në për mospjesëmarrje në zgjedhje- afati për certifikim deri më 18 mars

Lista Serbe ndonëse ka deklaruar publikisht se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e 23 prillit në Veri, njoftimin zyrtar në KQZ për këtë, ende nuk e ka dërguar. Për të dorëzuar njoftimin për mospjesëmarrje, Lista Serbe ka kohë deri më 15 mars, derisa afati për të aplikuar për certifikim është i hapur deri më 18 mars – në ditën kur pritet të mbahet takimi mes Kurtit e Vuçiqit në Ohër.

Previous articleNjë keqkuptim i rrezikshëm me lajmin e mirë dhe roli i medias si “nxirëse” e realitetit
Next articleTahiri: PDK e LDK ia dijnë vlerën marrëveshjes reciproke me Serbinë, ndërkaq VV-ja jo