Home Politike Spartak Ngjela: Fredi Beleri do të dënohet, i rrezikshëm e me veprimtari...

Spartak Ngjela: Fredi Beleri do të dënohet, i rrezikshëm e me veprimtari antishqipare…

Prej mesditës, në Gjykatën e Posaçme po zhvillohet seanca paraprake për Fredi Belerin, kryetarin e zgjedhur të Himarës, në akuzë për blerje votash. Gjykata pritet të vendosë sot nëse do e kalojë për gjykim çështjen, nëse do i kërkojë SPAK të thellojë hetimet apo nëse do e pushojë.

Avokati Spartak Ngjela në një studio televizive u shpreh se kemi të bëjmë me një çështje penale.

“Do të dënohet patjetër. Është kapur në flagrancë. Nga flagranca nuk ka shpëtim askush me shitblerje votesh. Ka fituar me 20 vota. Është një njeri i rrezikshëm me veprimtari antishqipare të tmerrshme. Lëri të paguarit që lëshojnë grekët poshtë e përpjetë. Ka blerë vota. Si mund të jetë kryetar bashkie ai. Vetëm injorantët e konsiderojnë kryetar bashkie. Ka marrë fund kjo” thotë Ngjela.

Në replikë Ngjela këmbëngul: Edhe presidenti po të kapet në krim hyn në burg. Është kapur në krim. Çdo njeri që bën krim do të futet në burg. Ai është një njeri që ka blerë vota dhe kurrë nuk do të dalë nga burgu.

Previous articleSerbia nuk di të ndalë sulmet ndaj Kosovës/ Përdor ambulanca për qëllime kriminale, ja çfarë u gjet në automjet
Next articleRobert Aliaj: Prapanicat dhe sutjenat u bënë vlerë! Personazhet publike janë deformuar vetëm për t’u shitur