Home Politike SPAK zgjedh Hajnajn në krye të BKH, reagon ambasadorja Yuri Kim

SPAK zgjedh Hajnajn në krye të BKH, reagon ambasadorja Yuri Kim

Ditën e sotme Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur kush do jetë në krye  të strukturës së Byrosë Kombëtare të Hetimit. Zyrtarisht mësohet se SPAK ka çuar në Këshillin e Lartë të Prokurorisë emrin e numrit dy të Policisë së Shtetit, Aida Hajnaj, e cila është e vetmja që i ka plotësuar kriteret.

“Një hap tjetër përpara në rrugën drejt reformës në drejtësi pasi Komiteti i Përzgjedhjes së Drejtorit FBI dërgon emrin për Aida Hajnaj për miratim. Ndalesa tjetër: Trajnimi i FBI me më të mirët e zbatimit të ligjit amerikan. Gur gur bëhet mur”, shkruan Kim në Twitter.

SOURCEBulevard News
Previous articleKëshilltari i Sigurisë Kombëtare testohet pozitiv me COVID-19
Next articleManchester United transferon yllin e Real Madrid