Home Sport “Sot është dita kur ju them lamtumirë”, lojtari i Liverpoolit përshëndetet me...

“Sot është dita kur ju them lamtumirë”, lojtari i Liverpoolit përshëndetet me klubin

Sulmuesi i Liverpoolit, Layton Stewart, ka kompletuar një transferim të përhershëm në skuadrën e Championship, Preston North End.

Sulmuesi 20-vjeçar ka nënshkruar një marrëveshje trevjeçare me skuadrën e Championshipit pasi të dyja palët ranë dakord për një tarifë të pazbuluar.

Stewart, i cili kishte qenë në akademinë e Liverpoolit për më shumë se një dekadë, përfaqësoi klubin në nivelet U18, U19 dhe U21 dhe u rikuperua pas më shumë se një viti nga një lëndim i rëndë në gju për të bërë përparimin e tij në ekipin e parë nën drejtimin e Jurgen Klopp sezonin e kaluar, kur filloi ndeshjen e Carabao Cup kundër Derby County në “Anfield”.

Preston North End – i menaxhuar nga ish-lojtari i të rinjve të Liverpool, Ryan Lowe – ka marrë tashmë mbrojtësin e djathtë të “Të Kuqve” Calvin Ramsay në huazim për këtë sezon.

Dhe në një postim në “Instagram”, Stewart tha:

“Për Liverpoolin, ku të filloj… sot është dita kur i them lamtumirë klubit në të cilin kam qenë për 16 vitet e fundit të jetës sime, ky klub ka qenë gjithçka që kam njohur – por tani mendoj se është koha që unë të bëj hapin tjetër në karrierën time.

Doja të them një falënderim masiv për të gjithë të përfshirë në klub; nga ekipi i trajnerëve, tek ekipi mjekësor dhe gjithashtu stafi i kuzhinës, si në të kaluarën ashtu edhe në të tashmen, do të doja të falënderoja të gjithë tifozët që më kanë mbështetur gjatë kohës sime.

Dhe së fundi për shokët e mi të skuadrës, ata me të cilët kam jetuar çdo ditë këtë rrugëtim, ka qenë kënaqësi dhe kam krijuar miq dhe kujtime për jetën, dua t’ju uroj gjithë të mirat për të ardhmen dhe jam i sigurt se rrugët tona do të kryqëzohen përsëri në fushë! Faleminderit, Reds”.

Previous articleMeta shpërthen ndaj SPAK-ut : Të bëjnë ç’të duan, sa kohë kam qenë unë në krye të partisë s’kam zbatuar ligjin
Next articleEuro mund të shkelë “vijën e fundit të kuqe”, eksperti: Do arrijë në 90-95 lekë