Home Sport Sonte Real Madrid vs Manchester City: “Show” i garantuar! “Titanët” në një...

Sonte Real Madrid vs Manchester City: “Show” i garantuar! “Titanët” në një përballje “për jetë a vdekje” për të zotëruar Europën…

Pjesa më e madhe e planetit të futbollit e sheh duelin e sotëm në “Bernabéu” si ndeshjen më të mirë të mundshme për momentin në Champions League dhe si një finale të pritur. City i Guardiolës rikthehet në krye edhe për një vit, i vetëdijshëm për murin që e pengon e që quhet Real Madrid, me synim që të justifikojë investimin e tij të madh për të fituar Kupën e Evropës.

Ja se si mund të luajnë sonte Real Madrid & Manchester City:

Sonte Real Madrid vs Manchester City: “Show” i garantuar!

Skuadra e Guardiolës rikthehet me një armë të re, më të sofistikuar, Erling Haaland! 51 golat e tij deri më tani këtë sezon janë letra e tij më e mirë dhe e padiskutueshme e prezantimit. Por siç tha Guardiola, golat nuk ishin deri tani ato që i mungonin Cityt për të ngritur titullin, por mangësitë e tij në mbrojtje. Pep ka ndryshuar mbrojtjen, me tre qendërmbrojtës kur kanë topin, por me humbjen e ndjeshme të Nathan Aké. Lajmi i mirë është se De Bruyne, partneri më i mirë i Haaland, është rikuperuar me kohë. Ai gjithashtu luajti si Madridi të shtunën e kaluar, por jo një finale dhe gjashtë nga titullarët e tij ishin të rezervuar.

Madridi do të formojë me njëmbëdhjetëshe gala, përveç Militao, i sanksionuar, me Modric të rikuperuar. ‘Los blancos’ shpresojnë të kompensojnë dëmtimin më të madh nga një finale e vështirë me shtytjen morale që ka dhënë titulli brenda grupit. Ata nuk kanë Haaland, por ai ka një bishë të quajtur Vinicius dhe siç tha Florentino Pérez, ai është më i miri në pozicionin e tij. Do të ketë edhe Benzemën më të mirë, “Topin e Artë”.

Previous articleGërvalla e pret në takim kryediplomatin kroat, më pas takime me Kurtin
Next articleRrëmbeu vëmendjen e publikut me bukurinë e tij, zbuloni kush është ‘shërbëtori’ i Charles