Home Aktualitet Sinoptikanët: Moti ditët në vijim pritet të jetë me diell dhe vranësira

Sinoptikanët: Moti ditët në vijim pritet të jetë me diell dhe vranësira

Në Shqipëri dhe tërë rajonin tonë pritet të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Më ngrohtë pritet në viset mesdhetare, ndërsa më ftohtë në viset kontinetale.

Nuk pritet ndonjë ndryshim i kushteve të motit ditët e ardhshme. Gjëndja do të jetW kryesisht mot stabël dhe pa reshje,  me alternime mes rrezeve diellore dhe reve kalimtare. Temperaturat ditore pritet të shënojnë rritje të lehta.

 

Previous articleSpaho kërkon rikthimin e Berishës në krye të PD: Basha është autokrat, qytetarët nuk e besojnë
Next articleRritja e ndjeshme e çmimeve në shumë vende të Europës, DW: Takohen sot ministrat e Energjisë së shteteve të BE-së, ja çfarë pritet