Home Bota Siç nuk e kemi parë kurrë më parë, Sunak gatuan petulla japoneze...

Siç nuk e kemi parë kurrë më parë, Sunak gatuan petulla japoneze pak para nisjes së samitit të G7

Pak para nisjes së takimit të samitit G7, kryeministri i Britanisë, Rishi Sunak u fotografua duke gatuar petulla tradicionale japoneze Okonomiyaki.

Ditën e sotme, kryeministri Sunak përshëndeti vendimin e SHBA-së për t’i hapur rrugën Ukrainës për të marrë avionë luftarakë F-16.

Sunak shkroi në Twitter: Njoftim i mirëseardhur se SHBA do të miratojë trajnimin e pilotëve ukrainas në avionët luftarakë F-16. Britania do të punojë së bashku me SHBA-në dhe Holandën, Belgjikën dhe Danimarkën për t’i siguruar Ukrainës aftësinë ajrore luftarake që i nevojitet./BW

Previous articleQë prej mëngjesit të së shtunën, qytetarët turq kanë nisur që të votojnë për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi që do të mbahen në 28 maj.
Next articleLufta në Ukrainë, Rusia nuk ndal sulmet masive me dron në Kiev