Home Kulture “Si do ta përtypin mu*in moral ata që deshën ta shkatërrojnë Elsa...

“Si do ta përtypin mu*in moral ata që deshën ta shkatërrojnë Elsa Lilën”

Gazetari, Milaim Zeka ka reaguar pas lirimit të këngëtares së njohur, Elsa Lila, e cila rezultoi e pafajshme, pasi u akuzua e përfshirë në një grup kriminal që merrej me trafikun e drogës.

Përmes një postimi në “Facebook”, ai u shpreh si do ta përtypin të gjithë ata që e përdhosën imazhin e saj këtë lajm.

Sipas Zekës, çdo akuzë ka rënë në zorrën e trashë të shqiptarëve që e gjykuan.

“Si do ta mertypin mutin moral, ata dhe ato qe deshen ta perdhosin, ta fundosin, e ta shkaterrojne artisten e madhe, e njeriun e mire: Elsa Lilen?!

Ajo eshte liruar nga arresti, dhe çdo dyshim dhe akuze ka rene ne zorren e trashe te nje pjese te pismiletit shqipetar, qe behen hetues, prokuror e gjykates.

Elsa, te gjithe njerezit e mire kemi besuar ne pafajesin tende”, ka shkruar gazetari.