Home Politike “Shumica e Këshillave Bashkiakë do jenë të opozitës”, Meta optimist pas takimit...

“Shumica e Këshillave Bashkiakë do jenë të opozitës”, Meta optimist pas takimit me Berishën: Kandidatët e Primareve të mrekullueshëm, bashkë për ndryshim!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta pak pas përfundimit të takimit me ish-kryeministrin Sali Berisha në selinë e PD theksoi se opozita është e bashkuar për ndryshim në zgjedhjet e 14 majit.

Meta u shpreh optimist sa i takon rezultateve në 14 maj për Këshillat bashkiakë, duke shtuar se ato do të jenë shumica e opozitës.

“Të gjithë opozitarët janë bashkë për ndryshim! Kandidatet e Primareve janë të mrekullueshëm, të jashtëzakonshëm. E kam thënë dhe më parë, nga Tropoja deri në Sarandë, i konsiderojmë kandidatë dhe të Partisë së Lirisë. Shumica dërrmuese e Këshillave Bashkiakë do jetë e opozitës së bashkuar”, tha ai.

Previous articleMessi para vendimit të madh, e ardhmja një udhëkryq
Next article​Publikohet klipi zyrtar i këngës “Duje”