Home Kronika ‘Shtëpia e barit’/ Gjykata e Beratit lë në burg 3 personat e...

‘Shtëpia e barit’/ Gjykata e Beratit lë në burg 3 personat e arrestuar, detyrim paraqitje për dy punonjësit e OSHEE-së

Gjykata e Beratit ka lënë në arrest me burg 3 nga 5 personat e arrestuar në Berat në shtëpinë e barit. Mësohet se Gjykata ka për dy vëllezërit nga Fieri, Igli dhe Frederik Borova si dhe pronarin e banesës Bejdo Rrapo ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg.

Ndërsa për dy punonjësit e OSHE-së, Eriglen Bejdo, 32-vjeç, faturist elektrik dhe Renato Mingon, 55-vjeç, përgjegjës i grupit të OSHEE-së Gjykata ka vendosur “detyrim paraqitje”. Këto kanë qenë masat e sigurisë që ka kërkuar dhe Prokuroria mbi këta persona.

Previous article‘Po fsheh prova për vrasjen e Ivanoviçit’/ Vuçiç i kërkon falje Gjermanisë për deklaratën e ministrit serb
Next articleVIDEO/ Zjarret shkatërruese në Greqi, Mesdheu Lindor mbulohet nga tymi, Siçilia dhe Malta në ‘zymtësi’