Home Sport Shpëtim Duro është kampion i Maqedonisë së Veriut, i jep Strugës titullin...

Shpëtim Duro është kampion i Maqedonisë së Veriut, i jep Strugës titullin e parë në histori

Shpëtim Duro feston sot titullin kampion në Maqedoninë e Veriut. Pas largimit nga Egnatia, trajneri i mirënjohur shqiptar udhëheq Strugën Trim&Lum drejt suksesit historik.

Klubi shqiptar fiton titullin e parë kampion në kampionatin maqedonas. Struga mposhti sot Sileksin me rezultatin 3-0, ku vendosën dy golat e Shabanit dhe goli i Ibrahimit.

Ekipi i udhëhequr nga Duro shkon në kuotën e 62 pikëve, me një diferencë prej 7 pikësh nga Shkupi i vendit të dytë.

Matematika e dërgon kështu trofeun në duart e lojtarëve të Strugës, megjithëse kanë mbetur edhe dy javë nga përfundimi i kampionatit.

Previous articleSali Berisha plas deklaratën ‘bombë’: Është lëshuar mandat arresti për bashkëshorten e kandidatit të PS-së
Next articleSi Ilir Meta, po shpërbën fushatën e opozitës në javën e fundit