Home Rajoni Shpallet qeveria teknike në Greqi, Ioannis Sarmas bën betimin si kryeministër

Shpallet qeveria teknike në Greqi, Ioannis Sarmas bën betimin si kryeministër

Greqia ka shpallur pasditen e sotme qeverinë teknike deri në zgjedhjet e ardhshme.

Mitsotakis e priti në shkallët e godinës dhe më pas e shoqëroi në kryeministri.

Pasi i uroi suksese në detyrë, ai i dorëzoi një dosje voluminoze blu, e cila përmban, tha ai, të gjitha informacionet e nevojshme për të kryer detyrën dhe për t’u informuar për çështjet aktuale dhe detyrimet e brendshme dhe ndërkombëtare.

Previous articleVuçiç me senatorët amerikanë: Serbia e orientuar për bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në
Next article“Pasi lirimit nga burgu, Erdogan u strehua te një familje shqiptare në Tetovë”