Home Rajoni Shkelmoi kotelet në Greqi/ Shqiptari rrezikon 5 vite burg, avokati: Ka qarë...

Shkelmoi kotelet në Greqi/ Shqiptari rrezikon 5 vite burg, avokati: Ka qarë gjithë natën

Shqiptari i cili akuzohet për keqatrajtim kafshësh në Agios Georgios Lichadas, kërkon të dalë nga burgu. Ai rrezikon burgim deri në 5 vite, raporton Protothema.gr.

Veprimet e tij kundrejt maceve i quajti si shaka dhe tha se nuk kishte bërë asgjë të keqe Në emisionin e mëngjesit të ANT1 ka folur avokati i tij. Ai zbuloi se i akuzuari ka qarë gjithë natën ndërsa ishte në paraburgim. Manolis Karamanolis, shoku i shqiptarit, i cili ka postuar videon në fjalë, ka kërkuar falje publike.

“Sepse koha ime është shumë e kufizuar për t’ju thënë dy gjëra. Dua të kërkoj falje për videon që postova. Nuk kam qenë kurrë në një pozicion të tillë për të ngrënë një bullizëm të tillë dhe jam ndjerë… Është e paprecedentë për mua, kërkoj shumë falje për mënyrën se si kam reaguar. Asnjë nga të akuzuarit në video dhe foto nuk është i përfshirë, i akuzuari tashmë është në Autoritete, drejtësia do të japë drejtësi. Jemi jashtë, nuk kemi bërë asgjë”, tha ai.