Home Kronika Sherr në familje në Lushnjë, 42 vjeçari godet me thikë vëllain

Sherr në familje në Lushnjë, 42 vjeçari godet me thikë vëllain

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku një 42-vjeçar ka plagosur me thikë vëllain.

Sipas policisë, sherri në familje ka nisur për motive të dobëta, teksa vëllai është dërguar në spital për të marrë trajtim mjekësor.

Njoftimi i policisë:

“DVP Fier/Vihet në pranga 1 shtetas, procedohen në gjendje të lire 4 të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasin D. R., 42 vjeç, banues në Lushnjë, pasi për motive të dobëta, ka goditur dhe dëmtuar lehtë me mjet prerës, një shtetas(vëllain e tij).Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve të DVP Fier u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjëndje të lirë për shtetasit A. B., 42 vjeç, Xh. C., 20 vjeç dhe një shtetasi 16 vjeç, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë, shtetasit A. B dhe 16-vjeçarit, iu gjetën dhe iu sekuestruan doza lënde të dyshuar narkotike kokainë, ndërsa shtetasit Xh. C., ju gjetën doza lënde të dyshuar narkotike kanabis. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. F.., 60 vjeç, banues në Libofshë, pasi dyshohet se ka goditur me grushte, një shtetas tjetër. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme”, sipas njoftimit të policisë.

Previous articlePropozimi franko-gjerman, SHBA: Vuçiç dhe Kurti të jenë konstruktivë. Serbia dhe Kosova duhet të arrijnë një marrëveshje gjithëpërfshirëse përmes dialogut
Next article“S’të kam luftuar”/ Luizi ia thotë troç Maestros: Je me fat se do kishe ikur nga BB VIP2