Home Kronika Sherr mes banorëve të një pallati në lagjen numer 5 në Durrës,...

Sherr mes banorëve të një pallati në lagjen numer 5 në Durrës, për matësat e ujit

Sherr mes banorëve të një pallati në lagjen numer 5 në Durrës, për matësat e ujit. Më datë 23.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasit I.B, P.B, O.R dhe V.R, vjeç 28, 66, 29, 30 e 65, banues në Durrës, pasi dyshohet se në lagjen nr. 5, kanë goditur me grushte njëri tjetrin. Neni 90 i Kodit Penal. Mësohet se shkak i këtij konflikti masiv mes banorëve të të njëjtit pallat është bërë vendosja e matësave të ujit, për të cilët kishin pretendime se ndërhyhej në to.