Home Politike Shenjtërimi i Nënë Terezës, Rama: I dëshmoi botës forcën e dashurisë dhe...

Shenjtërimi i Nënë Terezës, Rama: I dëshmoi botës forcën e dashurisë dhe dhembshurisë

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar Nënë Terezën në ditën e shenjtërimit të saj.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Rama shkruan se  Nënë Tereza i dëshmoi botës forcën e dashurisë dhe dhembshurisë.

“Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës, shqiptares që i dëshmoi botës forcën e dashurisë dhe dhembshurisë”, shkruan Rama.

 

Previous articleDeficiti tregtar i frikshëm, Krasniqi: Jashtë vendit dolën 52. 6 miliardë euro për 22 vjet
Next articleBasha: Demokratët do lënë pas politikën 2-vjeçare që na ndau nga njerëzit. Vendimet e marra në Kuvend ishin historike