Home Bota SHBA me “aeroplan bombardues” në Korenë e Jugut

SHBA me “aeroplan bombardues” në Korenë e Jugut

largea_bombarduesi1364481531Aeroplanët bombardues të Shteteve të Bashkuara kanë kryer stërvitje në Korenë e Jugut.
Ushtria amerikane ka bërë të ditur se dy bombarduesit B-2 kanë fluturuar nga shteti i Misurit në rajonin jugkorean.
Koreja e Jugut ka thënë prova ka qenë pjesë e stërvitjeve të përbashkëta ushtarake mes saj dhe SHBA-së.
Stërvitjet kanë zemëruar Phenjanin, i cili të mërkurën ka paralajmëruar se “lufta mund të shpërthejë në çdo moment”.
Koreja e Veriut, e cila muajin a kaluar ka kryer provën e tretë bërthamore, ka thënë se ka kthyer raketat e saj drejt caqeve në Korenë e Jugut dhe në Shtetet e Bashkuara.

Previous articleBeyonce mbështet martesat e së njëjtës gjini
Next articlePutin: Inspektimi i OJQ-ve, rutinë