Home Kosova Serbët sërish bllokojnë pikën kufitare në Bërnjak

Serbët sërish bllokojnë pikën kufitare në Bërnjak

serbetSerbët në veri të Kosovës kanë bllokuar edhe sot rrugën magjistrale, që shpie për në pikën kufitare në Bërnjak, duke ndaluar kolonën e makinave në të cilën ishin pjesëtarët e EUEX-it dhe të Policisë kufitare të Kosovës.

Sipas mediave serbe protestuesit thonë se do të lejohen të kalojnë të gjitha automjetet, përveç atyre që transportojnë doganierët dhe policët e Kosovës.

Previous articleA ishte Thaçi trafikant armësh?
Next articlePDSH: ‘BDI në shërbim të Gruevskit’