Home Sport Senegalezi Sadio Mané pranon të bashkohet me Al Nassr…

Senegalezi Sadio Mané pranon të bashkohet me Al Nassr…

Pas vetëm një sezoni, 38 ndeshjesh zyrtare dhe 12 golave ​​me Bayern Munich, Sadio Mané duhet të largohet nga kampioni gjerman dhe t’i bashkohet Al Nassr.

“Athletic” zbuloi këtë pistë dhe, sipas informacioneve, senegalezi ka pranuar t’i bashkohet klubit, ku luajnë Cristiano Ronaldo, Seko Fofana dhe Marcelo Brozovic.  Transferimi ende nuk është përfunduar plotësisht, por lojtari ka rënë dakord në parim.

Koha e tij në Gjermani nuk ishin një sukses, pas gjashtë sezoneve dhe një Champions League në Liverpool (2018-2019). Bayern nuk bëri asgjë për ta mbajtur atë, me nxitim për të shkarkuar pagën e tij.

Një nënvlerësim, nëse i referohemi komenteve të fundit të Thomas Tuchel në lidhje me të: “Sezoni i tij i parë në Bayern nuk ishte aspak i kënaqshëm. Deri më tani, nuk i ka përmbushur aspak pritshmëritë. Si një i majtë, konkurrenca është e madhe… Për Sadio do të jetë e komplikuar në muajt në vijim”.

Previous articleIshte shpallur në kërkim prej një viti, vihet në pranga 22-vjeçari në Gjirokastër
Next articleZelenskyy: Rusia përdori pothuajse 70 raketa dhe gati 90 drone Shahed në vetëm 4 ditë